Záchrana v domě

Záchrana v domě

Jak kamerový systém zachránil bytový dům

Bylo to obyčejné pondělní ráno a pan Novák se chystal do práce. Než vyšel z bytu, zkontroloval na svém telefonu obraz z kamerového systému, který nechal nainstalovat v celém bytovém domě. Byl to jeho nápad a všichni sousedé se na něm podíleli. Chtěli mít lepší přehled o tom, kdo chodí do domu a co se děje na chodbách a ve společných prostorách.

Pan Novák byl spokojený s tím, co viděl. Všechno vypadalo klidně a bezpečně. Zamkl svůj byt a vyrazil do výtahu. Když dorazil do přízemí, čekalo ho překvapení. U vchodu stáli dva policisté a ptali se vrátného na nějaké detaily. Pan Novák se přidal k nim a zeptal se, co se stalo.

“Pane Nováku, rádi bychom s vámi mluvili,” řekl jeden z policistů. “Máme podezření, že dnes v noci se pokusil někdo vloupat do vašeho bytu.”

Pan Novák byl šokovaný. Jak je to možné? Vždyť on měl kamerový systém a nikoho neviděl.

“Jak to víte?” zeptal se.

“Podívejte se,” ukázal mu policista na svůj tablet. “Toto je záznam z kamery, která je umístěná nad vaším patrem. Vidíte tu osobu v černé kukle, jak jde po chodbě a zastavuje se u vašich dveří?”

Pan Novák přikývl. Opravdu tam byla postava, která se snažila otevřít jeho zámek nějakým nástrojem.

“Ale jak jste to zjistili?” zeptal se.

“Vaše kamerové systémy Praha jsou napojeny na internet a mají funkci detekce pohybu. Když kamera zachytí něco podezřelého, automaticky pošle upozornění na naši služebnu. My jsme pak okamžitě vyjeli na místo a zadrželi pachatele.”

Pan Novák byl ohromený. To byla skvělá služba! Poděkoval policistům za jejich rychlou reakci a pochválil je za jejich práci.

“Ne, ne, my děkujeme vám,” řekl policista. “Váš kamerový systém Praha je velmi užitečný pro prevenci a vyšetřování zločinů. Díky němu jsme mohli identifikovat a dopadnout nejen tohoto zloděje, ale i další osoby, které se pohybovaly kolem domu a mohly být zapojeny do dalších trestných činů.”

Pan Novák si uvědomil, jak moc mu kamerový systém pomohl s ochranou jeho majetku i celého bytového domu. Byl rád, že ho nechal nainstalovat a že mohl spolupracovat s policií. Cítil se bezpečněji a klidněji.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Franta
Kamery v baráku nám taky hodně pomohly, odhalily sprejera !

Jenda
kamery a alarm mám na domě a super spokojenost

Ivana
Manžela jsem donutila a máme alarm Jablotron, jednoudhé ovládání a hned se cítím víc bezpečně. Paluec nahoru

xTonda19
Můžete mi doporučit dobrou značku ? Jablotron nebo Paradox ? Co je lepší ?